Jdi na obsah Jdi na menu
 


PU - MFK Frýdek - Místek U17

24. 1. 2019

Do dnešního utkání s velice kvalitním soupeřem jsme vstoupili velmi zle. Scházela nám agresivita, pohybovali jsme se ve špatných prostorech a nabídka na míč byla minimální. Proti velmi dobře připravenému soupeři jsme se tak prosazovali velmi těžko. Třešničkou na dortu byla obdržená branka po naší velké chybě. Ve druhé polovině první půle jsme se přeci jen trochu zvedli, vypracovali jsme si tři jasné příležitosti, které jsme ale neproměnili. Poločas jsme tedy zaslouženě prohráli.

Po krátké a důrazné domluvě v kabině nastoupil do druhé půle jiný tým. Naše tempo hry se několikanásobně zvýšilo, soupeře jsme začali kondičně přehrávat a vypracovávali jednu šanci za druhou. Proti nám stál ale jednak velice dobrý domácí brankář, nebo malý klid v koncovce. Nakonec jsme ale z velké převahy vstřelili tři branky,výsledek naprosto zaslouženě otočili a i přes snížení v závěru z ojedinělé šance ve druhé půli utkání dovedli do vítězného konce.

Výsledek : MFK frýdek - Místek U17 - MFK Most   2 : 3 (1 : 0)

Branky : Klíč, Klimt, Minařík

Sestava : Bureš, Wittausch, Novák, Bouček, Minařík, Žák(46. Relich),Vlach(55. Žambourek), Sobota(46. Fedák), Myška, Klimt, Klíč

 

https://www.mfkfm.cz/zapas.asp?id=U17-na-Most-v-mrazivem-pocasi-nevyzrala-841

Karel Orel (trenér Frýdku-Místku): Kvalitní zápas z obou stran, soupeř měl velkou kvalitu. V prvním poločase jsme s ním ještě dokázali hrát poměrně vyrovnanou partii a především dvacetiminutovka, kdy jsme vstřelili branku, byla z naší strany velmi dobrá. Ovšem i Most si vypracoval několik brankových příležitostí, které díky výborným zákrokům našeho brankáře Kuby Ruska nedokázal proměnit.

Ve druhém poločase soupeř ještě zvýšil svou kvalitu a dostal nás pod neustálý tlak, ze kterého jsme se téměř celou dobu nedokázali vymanit, vytvářel si branková situace a tři z nich už proměnil. Naštěstí několik další opět výborně zlikvidoval Kuba Rusek. My jsme jen v závěru utkání dokázali z rychlého protiútoku po pěkné akci zkorigovat výsledek.